Ohrievač Arcotherm EC/S 85

Záruka 2 roky
Dostupnosť Na požiadanie
Cena dopravy Zadarmo

Parametre

Výrobca
Napätie
230 V
Hmotnosť
96 kg
Elektrický príkon
1 140 W
Prietok vzduchu
4 300 m3/hod
Výkon ohrevu
90,5 kW
Zpotreba paliva
9 l/hod
Farba
červená/čierná
Palivo
Nafta / ELTO
Rozmery (d x š x v)
1650 x 720 x 590 mm
Regulácia výkonu
Ano

Popis

Ohrievač s nepriamym spaľovaním Arcotherm EC/S 85 je naftový ohrievač bez podvozku a nádrže, ktorý je určený pre zavesenie do priestoru. Tieto ohrievače sa s výhodou používajú v miestach, kde ich nemožno umiestniť na podlahe. Palivo je privádzané z externej nádrže. Závesné ohrievače sa používajú v živočíšnej výrobe (napr. hydinárne), v skleníkoch, ale aj prevádzkových alebo výrobných halách atď.

Ohrievač Arcotherm EC/S 85 spaľuje naftu alebo extra-ľahký vykurovací olej (HEL). Konštrukcia ohrievačov s nepriamym spaľovaním spočíva v dvojitom výmenníku, diky ktorému sú spaliny horenia odvádzané komínom mimo vykurovanú miestnosť. Preto sa ohrievače s nepriamym spaľovaním môžu používať aj v uzavretých priestoroch a miestnostiach v ktorých sa pohybujú zvieratá či ľudia.

Naftový ohrievač Arcotherm EC/S 85 je osadený vysokotlakovým čerpadlom Danfoss, vďaka tomu je palivo spaľované s veľkou účinnosťou a minimom spalín. Riadiaca jednotka prostredníctvom fotobunky kontroluje kvalitu plameňa a spoločne s bezpečnostným termostatom strážiacim prehriatia spaľovacej komory je schopná ohrievač prípadne vypnúť. Správne vychladnutie spaľovacej komory zaistí termostat na ventilátore, ktorý dobieha aj po vypnutí ohrievače tým sa predlžuje životnosť komory.

Ovládanie ohrievače Arcotherm EC/S 85 je manuálne, ale môže byť tiež pripojený na zásuvkové spínacie hodiny. Ďalej môže byť napojený priestorový termostat alebo vlhkomer a vykurovacie teleso sa tak spína automaticky podľa nastavených hodnôt - toto príslušenstvo nie je súčasťou, je potrebné priobjednať. Ďalšou možnosťou je vybavenie ohrievača palivovým filtrom s predohrevom, ktorý umožní prísun paliva za chladného počasia. Na závesné ohrievače Arcotherm je tiež možné napojiť teplovzdušné trubice pre rozvedenie teplého vzduchu priamo na konkrétne miesto.

Súvisiace produkty

Viac tovaru z kategórie

K stiahnutiu

Diskusia

Okomentujte produkt
Napíšte slovami, koľko je 5+5

Eprofi obchody