Kotol na použitý olej Master WA 33

ZĽAVA 11%
Darček
Záruka 2 roky
Dostupnosť do 48 hodín u Vás
Cena dopravy Zadarmo

Parametre

Výrobca
Napätie
230 V
Hlučnosť
70 dB
Hmotnosť
82 kg
Objem nádrže
50 l
Prietok vzduchu
1 000 m3/hod
Odvod spalín
130 mm
Istenie
0,8 A
Výkon ohrevu
21–33 kW
Zpotreba paliva
1,5–2,9 kg/hod
Farba
čiernožltá
Krajina pôvodu
Poľsko
Palivo
Nafta / ELTO / použité oleje
Rozmery (d x š x v)
540 x 850 x 1370 mm
Termostat
Ne

Popis

Kotol na zmesi použitých olejov MASTER WA 33 je určený na vykurovanie priemyselných priestorov, ktoré nie sú vybavené ústredným kúrením, ako sú dielne, autoservisy, výrobné haly, sklady, manipulačné priestory, pivnice, garáže, približne do rozlohy 200 m2 (záleží na podmienkach).

Kotol MASTER WA 33 môže spaľovať väčšinu minerálnych a rastlinných olejov, napr. motorový olej, motorovú naftu, prevodový olej, hydraulický olej a pod. Tranformátorové oleje nie je dovolené spaľovať z dôvodu možného obsahu látok ovplyvňujúcich výkon horáka. Druh používaného paliva sa nastavuje zvláštnym prepínačom.

Riadiaca jednotka kotla umožňuje plynulé nastavenie vykurovacieho výkonu v rozsahu 21 - 33 kW (pri použití kvalitného paliva se výkon môže zvýšiť až na 35 kW). Kotol je vybavený ochranou pred prehiratim, ochranou proti pretečeniu paliva a automatickým udržiavaním nastavení pri výpadku napájania.

Vstavaná 50 litrová palivová nádrž vystačí na celodennú prevádzku kotla.

Princípom výroby tepla kotla Master WA 33 je spaľovanie plynov, uvoľňovaných z olejov pri vysokej teplote. Po ručnom zapálení a uvedení kotla do topného režimu sa palivo odparuje na spaľovacej doske, vzniknuté plyny sú potom zdrojom horenia a výroby tepla. Výsledkom činnosti kotla je čistý vzduch o teplote 50 – 70 °C vyfukovaný ventilátorom skrz prednú časť ohrievača do priestoru.

Aby docházalo k bezproblémovému a čistému spaľovaniu, je nutné správne inštalovať dymovod: minimálny priemer dymovodu je 150 mm, minimálna výška komína 6 metrov. Vonkajšie časti trubiek by mali byť izolované (alebo by mali byť použité izolačné trubky s dvojitou stenou). Kotol nesmie byť zapojovaný do spoločného dymovodu.

K inštalácii kotla na zmesi použitých olejov Master WA 33 nie je potrebné zvláštnych znalostí, stačí dodržať pokyny v manuáli.

  • zabudovaný vnútorný horák
  • prepínač druhu paliva: NAFTA / UNIVERZÁLNY OLEJ
  • palivová pumpa riadená termostatom
  • plynulá regulácia výkonu
  • ručné zapaľovanie horáka
  • zabudovaná nádrž na dennú spotrebu paliva
  • práškové lakovanie
  • schválené pre prevádzku v EU

Technické parametre a detailné informácie o prevádzke a údržbe ohrievača Master WA 33 nájdete v manuáli, ktorý je vyššie k stiahnutiu.

Súvisiace produkty

Viac tovaru z kategórie

K stiahnutiu

Diskusia

Karel Pouba
23. január 2012 Odpovedať

Měl bych zájem o kotel na vyjetý olej,ale aby šel připojit na ústřední topení.
Děkuji za odpověď

Vojtěch Šimůnek
23. január 2012 Odpovedať

Bohužel, připojit tento produkt na teplovodní oběh nelze.

Robert Bobek
24. august 2016 Odpovedať

Zdravim Vas, potreboval by som vyriesit co najlacnejsie kurenie do dielne autoservisu 12x12x5m a cca 40 m2 kancelárie so socialkami. Dakujem

Balaž
28. november 2016 Odpovedať

Hladam servis na kotol master wa 33, dakujem

Okomentujte produkt
Napíšte slovami, koľko je 5+5

Eprofi obchody